Hemşirelik Sempozyumu

Anasayfa / Hemşirelik Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız;

 

Kök hücre transplantasyon hemşiresi, transplantasyonun önemli ve bütünleyici bir sağlık profesyonelidir. Kök hücre transplantasyon hemşiresinin; tedavinin etki ve yan etkileri konusunda hasta ve yakınının eğitim gereksinimlerinin değerlendirilmesinde, tedavinin güvenli olarak uygulanmasında, tedavi sonrası gelişebilecek yan etkilerin kontrolünde, hastalığın ve tedavisine bağlı gelişen psiko-sosyal sorunlar ile baş etmesinde, eğitim materyallerinin hazırlanmasında, hastanın tedavisi sürecinde tüm kayıtlarının  tutulmasında, ve bireye öz bakım gücünün kazandırılmasında önemli rol ve sorumlulukları bulunmaktadır. Bu nedenle Kök hücre transplantasyon hemşireliği özel eğitim gerektiren bir hemşirelik dalıdır.  Ülkemizde kit  ünitelerinde kaliteli hemşirelik hizmetini sağlamak ve sürdürmek için, diğer düzenlemelerin yanı sıra şu anda var olan hemşirelik gücünü etkin hale getirmek gereklidir. Bu da kit  ünitelerinde çalışan hemşirelerin bilimsel programlar ile desteklenmesi ve çağın getirdiği güncel gelişmeleri takip edebilmesi yoluyla yapılabilir.

 

Hastanemiz 2013 yılından bu yana kit hastalarına hizmet veren, Kök hücre transplantasyon alanındaki gelişmeleri yakından takip eden bir sağlık kurumudur. Kit ünitemizde çalıştığı alanın ehemmiyetine vakıf,  mesleğine yürekten adanmış, bu alanda sertifika ve katılım belgeleri almış hemşirelerimiz ve çok değerli hocalarımız büyük bir içtenlik ve özveri ile hizmet vermektedir. Hastanemiz kit  ünitesi 2013 yılında  12 yataklı olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlk naklimiz 24.01.2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Hem yurt içi hem de yurt dışı hizmet verdiğimizden dolayı hasta kapasitemizin artışı ile birlikte 2016 yılında 16 yataklı ikinci kit kliniğimiz açılmıştır.  Sağlık turizminin de gelişmesi ile  hemşirelik bakımında kültürel evrensellik ve kültüre özgülük sağlayan, farklı kültürlerin karşılaştırmalı araştırma ve analizi üzerine temellenen, sağlık - hastalık, bakım, inanç ve değerlere saygılı bir şekilde bakım verilmektedir. Rusya, Azerbaycan, Özbekistan, İran, Irak, Moritanya, Türkmenistan gibi çeşitli ülkelerden tedavi ve bakım amaçlı hastalarımız gelmiştir ve gelmeye devam etmektedir.

 

Bu nedenle Kök hücre transplantasyon hemşireliği alanında edindiğimiz bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak, Kök hücre transplantasyon çalışan hemşirelerini bilimsel bir platformda buluşturmak, gelişmelerin doğru kaynaklardan öğrenilmesi için ortam oluşturmak ve bu vesile ile meslektaşlarımızın eğitimine katkıda bulunmak amacıyla bu sempozyum düzenlenmiştir. Her birinin kendi alanında uzman olduğu konuşmacılarımızın bilgi ve deneyimlerini aktaracakları sempozyumun; Kök Hücre Transplantasyon Hemşireliği’ne yönelik bilgilerinize katkıda bulunacağı inancındayız.

 

05 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşecek olan Emsey Hospital ‘’Kök Hücre Transplantasyon Hemşireliğinde Güncel Yaklaşımlar "  temalı sempozyumumuzda sizleri ağırlamaktan büyük bir onur duyar, katılımlarınızı bekleriz.  

 

Sağlık Bakım Hasta Hizmetleri ve Kalite Koordinatörü

 

Uzman Hemşire Aytün LEYMUN

Katılım Formu

Hızlı Randevu